קול קורא למאמר משותף

מפעל עתידנות – ישראל ב-2050, ב-2100, ב-2150

קול קורא – לפני מספר חודשים פנינו בקול קורא ובצורות שונות אל יוצרים ואל חושבים, וביקשנו מהם שיתארו את העתיד שלנו, של מדינת ישראל, העתיד הקרוב יותר והעתיד שהוא קצת יותר רחוק. באופן סמלי דיברנו על העולם, ובו ישראל, בעתיד קרוב, 2050, וב"עתידים" קצת יותר רחוקים, 2100 ו-2150. כמובן שזו הייתה מסגרת סמלית לנושא.  ביקשנו מהכותבים שיעשו זאת בכל דרך ספרותית – סיפור, שיר, מחשבה, ביקורת. הבחירות האחרונות בישראל, ותוצאותיהן, הביאו אנשים לכתוב בנושא, וכמה יצירות שמתארות לאן הולכת ישראל, לדעת הכותבים, מתפרסמות בגיליון הקרוב, 'נכון' גיליון 10.

היענות – אנחנו שמחים שהייתה הענות, קיבלנו כמה וכמה יצירות ומחשבות ראויות לפרסום. נציג אותן בקרוב, בראש הגיליון הבא של 'נכון', גיליון 10, שאמור לראות אור בקרוב, ב-1.4.2023. לא ניסינו ליצור הידברות בין הכותבים, ליצור איזה מבנה אחד של כל מה שקיבלנו. אנחנו מפרסמים כל יצירה בפני עצמה.

השפעת הבחירות – עם זאת, עם הופעת גיליון 10, נשמח מאוד ל"הידברות" בין היוצרים, שיכולים גם לכתוב יצירות "המדברות" עם האחרות, עם אלה שתפורסמנה בגיליון זה. כשיתפרסם גיליון 10, שימו לב, כאמור, להשפעת הבחירות האחרונות על הכותבים. שימו לב לעיסוק החוזר ביהדות העתידית, עיסוק שחלקו סטירי, בא להתריע.

בהמשך – והעיקר – זו ההתחלה.  אנחנו מצפים מכם, הקוראים, ליצירות שלכם בנושא העתיד שלנו בעיניכם. בכוונתנו לפרסם מדור דומה גם בגיליון הבא של 'נכון' 11, זה שאמור להופיע ב-1.10.2023, אשר יהיה המשך להתחלת המדור בגיליון הנוכחי. וזאת מתוך תקווה כי מדור זה ימשיך להתפתח גם בגיליונות הבאים של 'נכון'.

צאו לדרך. אנחנו מחכים לקבל מכם הרבה בנושא עתידנות זה. נקווה כי בספרות שנכתבת עכשיו ותיכתב בעתיד הקרוב יהיו ניסיונות רבים יותר, מעניינים, להתייחס אל העתיד.

 

הודעות
ברוכים הבאים לאתר של "נכון" כתב עת לאוטופיה ודיסטופיה בספרות. בגליונות תמצאו את מיטב הכותבים עם קטעי טקסט ושירה. ניתן גם לרכוש את הגליונות שיצאו עד כה.
ברוכים הבאים לאתר של "נכון" כתב עת לאוטופיה ודיסטופיה בספרות. בגליונות תמצאו את מיטב הכותבים עם קטעי טקסט ושירה. ניתן גם לרכוש את הגליונות שיצאו עד כה.
כל הגיליונות
גיליון מס' 9
גיליון מס' 8
גיליון מס' 7
גיליון מס' 6
גיליון מס' 5
גיליון מס' 4
גיליון מס' 3
גיליון מס' 2
גיליון מס' 1
בין הכותבים

תודה שהחלטת לרכוש!

מחיר כל גליון 54 ש"ח | כל גליון נוסף ב-27 ש"ח | משלוח 15 ש"ח

ניתן להפקיד את התשלום לפי פרטי הבנק המופיעים מטה עבור: נכון ע"ר 580662583 , ולשלוח את צילום ההפקדה  כולל רשימת הגיליונות שבחרת בתוספת שמך וכתובתך למייל: [email protected]

בנק הבינלאומי
סניף 094
חשבון 323861

 

חברים וחברות, חנוכה שמח.

האירוע המוצלח, על עתידנות ישראל והמין האנושי במאה השנים הבאות, התקיים במרכז הקהילתי יוסי בנאי ברחוב דם המכים 22 בתל-אביב, בדיוק לפני שבוע, 15.12.2022.

אני מודה למנהלי המרכז על הבמה שהעמידו לנו.

אני מודה לכל המרצים בו –  ד"ר אלי אשד, פרופ' ידידיה גפני, ד"ר אהרון האופטמן, הסופר בלפור חקק, פרופ' אשר יהלום, אוהד עוזיאל וד"ר גיא שקד  – על תרומתם לאירוע חשוב זה, שגם אני לקחתי בו חלק פעיל, ואני אמין כי יהיה לו המשך.

בגיליון 'נכון' 10, שאמור להופיע בראשית חודש אפריל 2023 יופיע חלק מהדברים שנאמרו בערב זה, במסגרת הדיון בנושא זה – עתידנו ב-2050, 2100, 2150. כל אחד שחושב כי יש לו, בכתיבה עיונית, מסאית, בסיפורת ובשירה, מה לתרום לנושא מוזמן להזדרז ולשלוח לי מפרי עטו לכתובת המייל הבאה

[email protected]

בתודה ובברכה, אורציון ברתנא